VBJ voert actie aan VUB tegen allochtoon geweld: “Welkom in Brussel”

Nieuws

Vlaams Belang Jongeren (VBJ) voerde opnieuw een ballon- en afficheactie aan de Vrije Universiteit Brussel (VUB), als aanklacht tegen wat zij ziet als de toenemende onveiligheid en het falend multicultureel beleid in de hoofdstad. Volgens de jongerenpartij staat Brussel “symbool voor alles wat er misloopt in België”, en wordt daarover op universiteiten te weinig eerlijk debat gevoerd. Eenzelfde actie werd eerder gehouden aan de KU Leuven.

De affiches en ballonnen droegen slogans zoals “Remigratie – Red onze natie” en “Welkom in Brussel”, waarmee VBJ zegt te verwijzen naar de oververtegenwoordiging van vreemdelingen in zedendossiers. De jongerenbeweging beklemtoont dat het gaat om politieke slogans binnen het kader van vrije meningsuiting, zij het bewust confronterend.

“Realiteitszin is geen extremisme”

VBJ-secretaris Kobe Declercq verklaart dat universiteiten hun rol als vrijplaats voor intellectueel debat dreigen te verliezen. “Universiteiten mogen geen ideologische safe spaces worden. Ook standpunten die ingaan tegen het politiek-correcte narratief moeten gehoord kunnen worden”, aldus Declercq. “Vrij debat bestaat alleen wanneer meningsverschillen worden uitgevochten met argumenten, niet met censuur.”

Declercq wijst erop dat Brussel volgens hem al jaren kampt met hoge criminaliteitscijfers, parallelle samenlevingen en een migratiebeleid dat out of control is. De secretaris zegt dat talloze bewoners – ongeacht afkomst – zich niet langer veilig of vertegenwoordigd voelen, en dat de politiek wegkijkt uit electorale schrik. “Wie Brussel niet durft benoemen, zwijgt weg wat iedereen ziet”, besluit Declercq.

Deel dit artikel :
Blijf up-to-date

Schrijf je in op onze nieuwsbrief en blijf altijd op de hoogte! 

Nieuwsbrief

Login

Heb je een account? meld je aan en koop sneller!